CZYTELNICZY HEPENING przed brzeską biblioteką!

Dodano: 24 maja 2018

21 maja przed brzeską biblioteką odbył się Czytelniczy Happening. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Podczas imprezy dzieci wysłuchały baśni i bajek, czytanych przez bajkowe postacie, w które wcielili się nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gnojniku oraz rodzice. Uczniowie uważnie słuchali prezentowanych baśni, a następnie aktywnie wypowiadali się na ich temat. Dla dzieci biorących udział w happeningu przygotowaliśmy również bajkowe zagadki z nagrodami, w trakcie ich odgadywania wszyscy znakomicie się bawili. Wesoły, kolorowy tłum dzieciaków wzbudzał duże zainteresowanie wśród przechodniów, którzy chętnie przystawali i przyglądali się happeningowi.

W tym dniu dla najmłodszych, zorganizowaliśmy również spektakl pt. "Baśniowy ambaras" przygotowany przez p. Lucynę Szot wraz z nauczycielami i uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Gnojniku.

Na scenie spotkały się postacie z różnych baśni a były to, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek. Nie zabrakło również 7 krasnoludków, Królowej, Wilka i Baby Jagi, która tym razem nie była złą bohaterką nękającą bezbronne dzieci, ale Jadwigą, poważną bizneswoman. Baśniowemu ambarasowi miał zapobiec Baj, próbujący wprowadzić w krainie baśni ład. Niestety, postacie zachowywały się jak współcześni ludzie, Jadwiga prowadziła swój turystyczny interes, a krasnoludki żyły w świecie telefonów komórkowych, mieszkały w blokach. Zadanie Baja nie było takie proste. Bałaganu nie ogarnął nawet Woźny. Na szczęście z pomocą przybyła wróżka Fantazja, która przywołała porządek w baśniowym świecie. A skąd tam wziął się ambaras? Oczywiście był skutkiem braku zainteresowania dzieci baśniami. Spektakl miał na celu uświadomić najmłodszym, że warto czytać książki. Grę aktorską wzbogacono śpiewem oraz tańcem w wykonaniu krasnoludków. "Czytelniczy Happening" oraz spektakl zorganizowane zostały na zakończenie Majowych Dni Książek. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację imprezy.

CZYTELNICZY HEPENING przed brzeską biblioteką!CZYTELNICZY HEPENING przed brzeską biblioteką!CZYTELNICZY HEPENING przed brzeską biblioteką!CZYTELNICZY HEPENING przed brzeską biblioteką!CZYTELNICZY HEPENING przed brzeską biblioteką!CZYTELNICZY HEPENING przed brzeską biblioteką!CZYTELNICZY HEPENING przed brzeską biblioteką!CZYTELNICZY HEPENING przed brzeską biblioteką!CZYTELNICZY HEPENING przed brzeską biblioteką!CZYTELNICZY HEPENING przed brzeską biblioteką!CZYTELNICZY HEPENING przed brzeską biblioteką!