RzeczpospoCzyta w Brzesku!

Dodano: 12 czerwca 2018

9 czerwca 2018 r. nasza Biblioteka po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek". Dla naszych czytelników przygotowaliśmy liczne atrakcje.

Noc Bibliotek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku rozpoczęła się o godz. 10.00 kiermaszem książki przeczytanej, który trwał do godz. 22.00, a prowadzili go wolontariusze z PSP nr 1 w Brzesku i ich opiekunowie: pani Małgorzata Grabarz i pani Małgorzata Kołodziej-Siciarz oraz pracownicy PiMBP.

Przez cały czas trwania Nocy w Oddziale dla Dzieci, Dziale Dorosłych i Dziale Multimedialnym można było wypożyczać książki, czasopisma oraz audiobooki.

O godzinie 13.00 w kolorowym-baletowym występie zaprezentowali swoje umiejętności uczniowie ze Studia Tańca Debiut.

Miłośnicy artystycznej biżuterii w trakcie Nocy Bibliotek mogli wykonać dla siebie drewniane bransoletki w technice powertex. Zajęcia prowadziła pani Iwona Tomasik z Filii PiMBP w Mokrzyskach.

W tym czasie najmłodsi biorąc udział w "Czytaniu na dywanie" mogli podszkolić swój angielski wspólnie z lektorkami ze szkoły Early Stage. Następnie dzieci wykazały się niesamowitą wyobraźnią uczestnicząc w kreatywnych warsztatach plastycznych "Zwierzęta ze starej książki". W trakcie Nocy wraz z małymi "Odkrywcami podwodnego świata" wyruszyliśmy na edukacyjną wyprawę w głębiny mórz i oceanów.

Przygotowaliśmy również atrakcje dla całych rodzin, między innymi gry planszowe oraz emocjonujący, interaktywny quiz ze znajomości baśni i bajek. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością tematu, a najlepsi zostali nagrodzeni.

W tym dniu odbyło się również wręczenie nagród laureatom poetyckiego konkursu "Wiersz o mamie" zorganizowanego przez naszą Bibliotekę oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku.

Głównym wydarzeniem tegorocznej Nocy Bibliotek w Brzesku był spektakl komediowy "Czas na miłość". W rolach głównych wystąpili: Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak, aktorzy teatru "Mam Teatr". Spektakl opowiadał o relacjach damsko-męskich i małżeńskich. Jego bohaterowie szukali odpowiedzi na pytanie kiedy jest czas na miłość. Komedia nie tylko bawiła do łez, ale też wzruszała i skłaniała do refleksji.

W akcji NOC BIBLIOTEK uczestniczyło blisko 1300 osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy oraz jej uczestnikom. Na kolejną Noc Bibliotek zapraszamy w czerwcu przyszłego roku.

Brzeska Noc Bibliotek była jednym z wydarzeń VIII Małopolskiego Dnia Uczenia się.


Galeria zdjęć

RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!RzeczpospoCzyta w Brzesku!

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe