WAKACJE 2018

Dodano: 10 września 2018

Wakacje już za nami. Było radośnie i wesoło a dzieci odwiedzające naszą Bibliotekę miały okazję uczestniczyć w wielu ciekawych warsztatach, podczas których towarzyszyła nam książka i świetna zabawa.

We wtorki spotykaliśmy się na zajęciach pod hasłem: "WAKACJE Z NELĄ MAŁĄ REPORTERKĄ". W trakcie literacko-podróżniczych warsztatów dzieci poznały sylwetkę małej reporterki, śladami której udały się w niesamowite wyprawy w różne części świata. Uczestnicy zajęć ?odwiedzili? między innymi Kostarykę, Wyspy Karaibskie, Chiny, Wietnam, Etiopię. Odkryli też tajemnicę oceanów oraz podwodny świat ryb i  innych fascynujących zwierząt morskich. Nie zabrakło w naszych wyprawach również mroźnych miejsc, bowiem udaliśmy się także na koło podbiegunowe. Każdym zajęciom towarzyszyła prezentacja multimedialina, która przybliżała ciekawą kulturę, przyrodę, a także życie codzienne w odległym świecie.

"W KRAINIE BAŚNI I BAJECZEK" to zajęcia literacko-filmowo-plastyczne dla najmłodszych czytelników, które organizowaliśmy w środy. Podczas nich uczestnicy spotykali się z bohaterami książek i filmów dla dzieci. Poprzez głośne czytanie, wspólne oglądanie bajek, zabawy ruchowe i zajęcia plastyczne dzieci oczami wyobraźni mogły przenieść się w bajkowy świat Maszy i Niedźwiedzia, Scoobiego Doo, Księżniczki Zosi, Smerfów, Minionków i innych bajkowych bohaterów.

Piątkowy "KUFER Z POMYSŁAMI" to warsztaty, na których co tydzień poruszaliśmy nową tematykę. Rozmawialiśmy między innymi o tym w co bawią się dzieci z różnych stron świata, w jakie gry i zabawy bawili się nasi rodzice i dziadkowie, były też warsztaty ekologiczne, eksperymenty chemiczne i zabawy sportowe. Jednym z ?pomysłów? była wizyta w cyfrowym laboratorium fotograficznym Foto Lambert, gdzie mali amatorzy fotografowania poznali zawód fotografa i zobaczyli profesjonalny sprzęt fotograficzny. Podczas zajęć przenieśliśmy również się o setki milionów lat wstecz do świata, w którym żyły dinozaury. Dużą atrakcją dla wszystkich uczestników warsztatów był żółw, który odwiedził naszą bibliotekę. Przy okazji dzieci dowiedziały się jakie wymagania hodowlane ma to zwierzątko, co je i jak o niego dbać. Podczas wakacji były realizowane również zajęcia o teatrze. W ich trakcie dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w teatrze. Uczestnicy przygotowali także pacynki, z którymi udali się do sali teatralnej, gdzie każdy przez chwilę mógł się poczuć jak prawdziwy aktor.

Poza tymi zajęciami przez całe Wakacje dzieci spotykały się w Komnacie Bajek na seansach filmowych, grały w gry planszowe a, także uczestniczyły w cyklicznych zajęciach ?Czytanie na dywanie? w języku angielskim prowadzonych przez szkołę EARLY STAGE.

Ciekawy program pozwolił dzieciom wypełnić wolny czas twórczą i przyjemną zabawą. O tym, że zajęcia były udane, świadczą dobre humory, uśmiech na twarzy i aktywność w zajęciach naszych czytelników. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za miło spędzony czas, zapraszamy na przyszłoroczne wakacje a, także na całoroczne zajęcia organizowane w Bibliotece.