Twórczość dwóch pokoleń

Dodano: 19 marca 2012

16 marca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku otwarta została wystawa „Twórczość pokoleń” prezentująca obrazy Antoniny Radziędy oraz grafiki i ryciny jej wnuczki Agnieszki.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję posłuchać wierszy Antoniny Radziędy w wykonaniu młodzieży pod kierownictwem Eweliny Stępień z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Wernisaż uświetnili artyści piosenki literackiej, którzy zaśpiewali m.in. „Szukałem Cię wśród jabłek” Grzegorza Tomczaka, „Ostatni trolejbus” Bułata Okudżawy i „Piosenkę dla robotnika porannej zmiany” Edwarda Stachury.

Po zakończeniu części artystycznej rozpoczęła się spontaniczna dyskusja nad interpretacją dzieł zaprezentowanych w Sali wystawienniczej.

Zachęcamy do obejrzenia wystawy, prace będą eksponowane w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym do 10 kwietnia 2012 r.