Dodano: 4 grudnia 2018

W poniedziałek 26 listopada w naszej bibliotece obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Tego wyjątkowego dnia przedszkolaki przybyły do nas ze swoimi ulubionymi pluszakami. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Językowego Fikander oraz Publicznego Przedszkola nr 4 w Brzesku poznały historię powstania sympatycznej zabawki. Zajęcia urozmaiciła prezentacja multimedialna, która przedstawiła najsłynniejszych pluszowych bohaterów książek i filmów animowanych dla dzieci. Mili goście wzięli także udział w grach i zabawach. Na zakończenie spotkania każdy z nich przygotował wyjątkową laurkę, którą wręczył swojemu misiowi.

Światowy Dzień Pluszowego Misia świętowali również mali pacjenci na Oddziale Dziecięcym brzeskiego szpitala. Podczas wizyty dowiedzieli się co nieco o misiowych faktach, opowiadali o swoich przyjaciołach oraz wysłuchali wzruszającej historii o misiu, którego właściciel w ramach wdzięczności podarował pielęgniarkom Dziecięcego Oddziału. Wykonanie prac plastycznych w postaci barwnych portretów misiów sprawiło podopiecznym szpitala wiele radości i zakończyło całość spotkania.