Świąteczna wizyta w szpitalu

Dodano: 21 grudnia 2018

Mali pacjenci szpitalnego Oddziału Dziecięcego w Brzesku w dniu 18 grudnia zostali obdarowani świątecznymi upominkami.

Przedstawiciele Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Brzesku wręczyli dzieciom drobne prezenty w postaci pięknie ilustrowanych książek. Upominki wywołały uśmiech na twarzach podopiecznych i sprawiły, że chociaż na chwilę zapomnieli o swojej chorobie. Pacjenci z radością i zaciekawieniem przeglądali otrzymane książki. Pośród nich znalazły się min: kolorowanki oraz przygody najbardziej lubianych bajkowych bohaterów. Każdy z uczestników świątecznego spotkania miał możliwość wyboru książki, która najbardziej przypadła mu do gustu.

Na koniec spotkania dyrektor biblioteki Karina Legutek życzyła szybkiego powrotu do zdrowia oraz radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wraz z personelem w ramach wdzięczności wręczyły wykonaną przez siebie trójwymiarową kartkę świąteczną z najlepszymi życzeniami. Mamy nadzieję, że książkowe prezenty nie tylko zachęcą do czytania, ale przeniosą dzieci w świat marzeń i umilą pobyt w szpitalu.

Serdecznie dziękujemy firmie Platon Sp. z o.o., która kolejny raz ufundowała świąteczne upominki. Podziękowania za współpracę składamy także na ręce nauczycieli pracujących na Oddziale Dziecięcym brzeskiego szpitala, którzy zaangażowali się w zajęcia z cyklu "Z biblioteczną wizytą". Dzięki nim dwa razy w miesiącu mali pacjenci mogli uczestniczyć w spotkaniach prowadzonych na terenie szpitala przez jednego z pracowników biblioteki.

Galeria zdjęć

Świąteczna wizyta w szpitaluŚwiąteczna wizyta w szpitaluŚwiąteczna wizyta w szpitaluŚwiąteczna wizyta w szpitaluŚwiąteczna wizyta w szpitaluŚwiąteczna wizyta w szpitalu

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe