Lekcja regionalna - Quiz o legendach regionu

Dodano: 15 marca 2019

15 marca 2019 roku w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbył się quiz wiedzy na temat legend regionu brzeskiego rozegrany wśród uczniów klasy 4 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku (PSP 2).

Przygotowania do quizu toczyły się na kilka tygodni wcześniej. Uczniowie zaproszeni do zabawy w kolejnych dniach otrzymywali zagadki i rebusy, aby odszukać tekst kolejnych legend jakie zostały dla nich wybrane do quizu. Po odnalezieniu legendy, każdy uczeń miał możliwość zapoznać się z jej treścią, aby mieć większe szanse w ostatecznych rozgrywkach.

15 marca odbył się finałowy quiz, w którym wzięło udział 19 uczniów. Klasa została podzielona na 5 drużyn, które brały udział w 3 kolejnych rundach quizu. Najwięcej emocji, jak zwykle, przysporzyły kalambury. Celem quizu było pogłębienie wiedzy o lokalnych legendach wśród uczniów i promowanie lokalnej kultury.

Lekcja regionalna - Quiz o legendach regionuLekcja regionalna - Quiz o legendach regionuLekcja regionalna - Quiz o legendach regionuLekcja regionalna - Quiz o legendach regionu