Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem

Dodano: 18 kwietnia 2019

17 kwietnia 2019 roku gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku był Wojciech Chmielarz - znany autor powieści kryminalnych. Wydarzenie wchodzi w skład tegorocznego cyklu spotkań autorskich w ramach projektu: "Raz, dwa, trzy - czas książki i gry!".

Wojciech Chmielarz jest znany czytelnikom przede wszystkim dzięki powieściom z cyklu o komisarzu Jakubie Mortce. Jego ostatnia powieść Żmijowisko to thriller psychologiczny, prawa do jego ekranizacji wykupił Canal+. Chmielarz jest ceniony przez czytelników za wiarygodne oddanie działań przestępczych jak i doskonałe wyczucie realiów pracy policjantów. Za swoje powieści był czterokrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru, a w 2015 roku został jej laureatem za "Przejęcie".

W czasie spotkania odpowiadał na liczne pytania dotyczące kulisów pracy pisarza, konstruowania bohaterów, pracy przy powstawaniu serialu i innych doświadczeń ze światem filmowym i telewizyjnym. Wyjaśniał dobór muzyki do scen powieściowych i dzielił się wyborem ulubionych polskich powieści kryminalnych. Poznaliśmy również kilka szczegółów z jego najnowszej, jeszcze nie opublikowanej książki.

Spotkanie, zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, moderowała Leokadia Rudek.

Fot. P. Duda