Majowy Quest śladami Goetz-Okocimskich

Dodano: 9 maja 2019

8 maja 2019 odbył się Quest - śladami Goetz-Okocimskich. Wspólny spacer został zorganizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny (PSP nr 2) w Brzesku.

Quest jest to forma interaktywnego spaceru łączącego poznawanie konkretnego miejsca z rozwiązywaniem wierszowanych zagadek. Tym razem w wyprawie wzięła udział klasa 4 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku, komentarz historyczno-turystyczny przygotowała Leokadia Rudek. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem odkrywali ślady filantropii i przedsiębiorczości trzech pokoleń Goetz-Okocimskich.

Brzeski quest stworzony przez pracowników biblioteki (PiMBP Brzesko) oraz ośrodka kultury (MOK Brzesko) ma miejsce w okolicach browaru i stanowi ciekawe uzupełnienie oferty turystycznej miasta Brzeska.

W queście (z przewodnikiem lub samodzielnie) mogą wziąć udział zarówno zorganizowane grupy, rodziny lub osoby indywidualne.