"Syberia wzdłuż i wszerz" - spotkanie z Romualdem Koperskim

Dodano: 6 czerwca 2019

We wtorek 4 czerwca 2019 r. brzeska Biblioteka gościła Romualda Koperskiego, który przybył na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Romuald Koperski - podróżnik, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy I klasy, pisarz, dziennikarz reportażysta, fotograf, nurek, myśliwy, zawodowy muzyk pianista, rekordzista Guinnessa w grze na fortepianie, organizator rajdów samochodowych "Transsyberia" oraz "Yekaterina". Zdobywca prestiżowej nagrody "Kolosa" oraz tytułu "Podróżnika Roku 1999". Autor książek: "Pojedynek z Syberią", "Przez Syberię na gapę", "1001 Obrazów Syberii", "Syberia Zimowa Odyseja", "Ocean Niespokojny", "Na wiosłach przez Atlantyk".

Opowiadając o swoich przeżyciach i przygodach podczas wyprawy samochodowej w mroźne obszary Syberii, Romuald Koperski zabrał uczestników spotkania w wirtualną podróż, podczas której na fotografiach mogli zobaczyć zimowe krajobrazy, "autostrady" na zamarzniętych zimą rzekach oraz życie mieszkańców. Licznie zgromadzona publiczność miała także okazję obejrzeć film "Atlantyk Solo" przedstawiający rejs Romualda Koperskiego trwający 77 dni, 4 godziny i 20 minut, który łodzią wiosłową o nazwie Pianista w 2017 roku samotnie przepłynął Ocean Atlantycki.

Pasjonaci wypraw oraz zainteresowani Syberią mogli nabyć książki oraz zdobyć autograf znanego podróżnika.

Na spotkanie przybyli także członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece w Porębie Spytkowskiej, którym serdecznie dziękujemy za aktywny udział.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki w ramach projektu "DKK w Małopolsce w roku 2019".