Jak nie czytam? Jak czytam!!!

Dodano: 8 czerwca 2019

W piątkowe przedpołudnie 7 czerwca br. dzieci, młodzież oraz dorośli czytali w holu RCKB w ramach ogólnopolskiej akcji, której celem jest promowanie czytelnictwa.

"Jak nie czytam, jak czytam" to jedna z najpopularniejszych w Polsce akcji czytelniczych, której celem jest przełamanie stereotypu nieczytającej młodzieży i traktowania książki jako przykrego i zbędnego obowiązku, kojarzącego się tylko ze szkolnymi lekturami. Akcja promuje czytanie w prosty i radosny sposób. Bez przymusu, podniosłych haseł i wielkiej filozofii. Ma także zachęcić do odkrywania radości z czytania.

W ramach akcji w brzeskiej Bibliotece, w niecodziennej, ale miłej atmosferze czytali uczniowie z PSP nr 2, PSP nr 3, a także przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Brzesku. Do akcji włączyli się również: Burmistrz Brzeska - Pan Tomasz Latocha oraz pracownicy brzeskich instytucji kultury: Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, na czele z Panią Dyrektor Kariną Legutek oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury wraz z Panią Dyrektor Małgorzatą Cuber. Ponadto w trakcie dołączyli czytelnicy Biblioteki, którzy w tym czasie przyszli wypożyczyć książki. Było nas - czytających w sumie ponad 130 osób.

W akcję "Jak nie czytam, jak czytam" łączyły się również filie brzeskiej biblioteki: Mokrzyska oraz Filia Poręba Spytkowska.

Pomysłodawcą brzeskiej akcji był Oddział dla Dzieci PiMBP.

Fot. PiMBP oraz B. Kądziołka (MOK)

Jak nie czytam? Jak czytam!!!Jak nie czytam? Jak czytam!!!Jak nie czytam? Jak czytam!!!Jak nie czytam? Jak czytam!!!Jak nie czytam? Jak czytam!!!Jak nie czytam? Jak czytam!!!Jak nie czytam? Jak czytam!!!Jak nie czytam? Jak czytam!!!Jak nie czytam? Jak czytam!!!Jak nie czytam? Jak czytam!!!Jak nie czytam? Jak czytam!!!Jak nie czytam? Jak czytam!!!