Studenci czytają przedszkolakom!

Dodano: 17 czerwca 2019

13 czerwca odbyło się w naszej bibliotece niecodzienne spotkanie. Brzeską książnicę odwiedziła radosna, bajkowa drużyna. Niezwykłe postacie przybyły do nas specjalnie by spotkać się z dziećmi z Przedszkola nr 1 w Brzesku. Zanim przedszkolaki dowiedziały się kto jest naszym tajemniczym gościem musiały rozwiązać ukryte w balonikach zagadki. Oczywiście dzieci poradziły sobie z nimi z łatwością i już po chwili wśród nich znaleźli się: niedźwiadek, małpka, żyrafa, baranek, kangur, tygrysek, krokodyl, klaun i aż dwie księżniczki! Dzieci entuzjastycznie witały kolejno pojawiających się bohaterów bajek, każdy chciał dotknąć, przybić piątkę lub przytulić się do swojej ulubionej postaci.

Podczas spotkania nie zabrakło głośnego czytania. Jedna z księżniczek pięknie prezentowała wiersze Brzechwy, Tuwima, Drabika przedstawiając jednocześnie swoich bajkowych kolegów. Zwierzątka zorganizowały wspólne zabawy. Był stary niedźwiedź i jedzie pociąg z daleka. Z inicjatywy naszych gości odbył się również mini konkurs recytatorski, którego laureaci otrzymali od bajkowych postaci atrakcyjne nagrody.

Spotkanie z bajkową drużyną odbyło się w ramach współpracy PiMBP z SPZOZ w Brzesku. Wspólna inicjatywa pod hasłem "Z biblioteczną wizytą" trwa od 2017 roku. Do tej pory to pracownik biblioteki średnio dwa razy w miesiącu odwiedzał dzieci przebywające na Oddziale Dziecięcym brzeskiego Szpitala, teraz nasza współpraca się rozwija i to studenci odbywający praktyki zawodowe w brzeskim Szpitalu tak fantastycznie wcielili się w bajkowe role. Serdecznie im za to dziękujemy. Dziękujemy również Siostrze Oddziałowej Annie Rogóż, która umożliwiła studentom włączenie się w akcję czytelnicza oraz nauczycielkom P. Judycie Multan oraz Katarzynie Knaga za ciągłą współpracę.

Studenci czytają przedszkolakom!Studenci czytają przedszkolakom!Studenci czytają przedszkolakom!Studenci czytają przedszkolakom!Studenci czytają przedszkolakom!Studenci czytają przedszkolakom!Studenci czytają przedszkolakom!Studenci czytają przedszkolakom!Studenci czytają przedszkolakom!Studenci czytają przedszkolakom!Studenci czytają przedszkolakom!