Kolejna edycja akcji "Mała książka - wielki człowiek" już od 02.09.2019 r. w brzeskiej Bibliotece!

Dodano: 29 sierpnia 2019

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku włącza się w kolejną odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek", która po wielkich sukcesach, poszerza swoją działalność. Już od początku września bieżącego roku na wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat ), które odwiedzą naszą bibliotekę czekać będzie wyjątkowy prezent - Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i  spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Podobnie jak w pierwszej edycji programu za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice - przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Zapraszamy do udziału w akcji. Liczba pakietów czytelniczych jest ograniczona, dlatego wyprawkę otrzymają tylko Ci Mali Czytelnicy, którzy jako pierwsi odwiedzą naszą bibliotekę.

Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Kolejna edycja akcji