Wizyta studyjna bibliotekarzy powiatu oświęcimskiego

Dodano: 1 października 2019

W poniedziałek, 23 września do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku z wizytą studyjną przyjechali bibliotekarze z powiatu oświęcimskiego. Wizyta była efektem projektu "Kierunek Robot(a)" realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Oświęcimiu "Galeria Książki" w ramach programu "Partnerstwo dla Książki" przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem uczestnictwa w projekcie było podnoszenie kompetencji pracowników bibliotek powiatu oświęcimskiego, co odbywało się poprzez udział w szkoleniach i dwudniowy wyjazd studyjny do najlepszych małopolskich bibliotek. Nasi goście oprócz zwiedzania brzeskiej Biblioteki, poznawania jej struktury, zasobów i zakresu działalności, mieli okazję by wymieniać się z pracownikami PiMBP w Brzesku doświadczeniami i refleksjami, czy też wspólnie zastanowić się nad najskuteczniejszymi metodami pracy.

Przybyłym do Brzeska bibliotekarzom szczególnie zależało, by w ramach swojego wyjazdu poznawać nowe formy działalności w nowoczesnej przestrzeni biblioteki. Stąd właśnie chęć zobaczenia ciekawych bibliotecznych rozwiązań architektonicznych oraz nowatorskich przykładów pracy i różnych form aktywizacji czytelników, które mogłyby stać się dla nich inspiracją do wprowadzenia ulepszeń we własnych miejscach pracy. Mamy nadzieję, że prezentacja Biblioteki i przeprowadzone rozmowy o naszych działaniach dotyczących promocji czytelnictwa, realizowanych programach edukacyjnych i organizowanych wydarzeniach kulturalnych były dla naszych gości właśnie tego rodzaju dobrym przykładem.