Kodowanie w bibliotece!

Dodano: 1 października 2019

W ramach projektu "Raz, dwa, trzy - czas książki i gry" 28.09.2019 r. w PiMBP w Brzesku odbyły się warsztaty z kodowania poprowadzone przez P. Annę Szwiec, która na co dzień pracuje w branży IT jako programistka. Po godzinach realizuje się w społecznościach Women in Technology, Women Techmakers oraz Google Developers Group.

Programowanie to jedna z najważniejszych kompetencji XXI wieku, która dla osób starszych jest wciąż nieodkryta. Dlatego niezmiernie miło nam było gościć wśród uczestników nie tylko młodzież, ale także seniorki.

Osoby biorące udział w warsztatach zapoznały się z tym jak działają roboty Wondera Dash i Dot. W celu przetestowania ich możliwości zorganizowano dyskotekę robotów. Najważniejszym elementem warsztatów było jednak stworzenie gry, w której Dash i Dot działając zgodnie z wydawanymi poleceniami musieli odbyć misję kosmiczną. Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość poznać język programowania scratch, który posłużył im do stworzenia interaktywnych opowieści i animacji.

Kodowanie okazało się nie tylko świetną zabawą, ale także instrumentem pozwalającym uzyskać nowe kompetencje, bowiem uczy ono logicznego myślenia, rozwija zdolności manualne i wyobraźnię. Co więcej, ta poniekąd "prosta" czynność umożliwia zrozumienie tendencji rządzących współczesnym światem.

Warsztaty zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć

Kodowanie w bibliotece!Kodowanie w bibliotece!Kodowanie w bibliotece!Kodowanie w bibliotece!Kodowanie w bibliotece!Kodowanie w bibliotece!Kodowanie w bibliotece!Kodowanie w bibliotece!

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe