Brzeska Noc Bibliotek 2019

Dodano: 8 października 2019

W tym roku po raz kolejny Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku włączyła się w organizację Nocy Bibliotek, ogólnopolskiej akcji, która od pięciu edycji przyciąga do placówek bibliotecznych miłośników nocnego zwiedzania. Tegoroczna odsłona odbyła się po hasłem "Znajdźmy wspólny język" i zorganizowana została w 1758 miejscach w całej Polsce.

Brzeska Biblioteka w ten szczególny dzień i wieczór przygotowała dla swoich użytkowników moc atrakcji. Jej drzwi były otwarte od godziny 10:00 aż do 22:00, a w tym czasie odbywały się różnego rodzaju spotkania, warsztaty, rozgrywki, zabawy. Przez cały czas trwania wydarzenia odwiedzający mogli korzystać także z zasobów Biblioteki.

Ważnym punktem brzeskiej Nocy Bibliotek był trwający się od jej początku do końca kiermasz książki przeczytanej, na którym za niewielką, symboliczną kwotę można było nabyć dla siebie jakiś ciekawy egzemplarz do czytania. Stanowiska kiermaszu zlokalizowane w przestrzeni holu cieszyły się zatem dużym zainteresowaniem odwiedzających, którzy mogli zaglądać na nie także w drodze na inne wydarzenia. Te rozpoczęły się natomiast już o godzinie 10:30 w Oddziale dla Dzieci, gdzie zorganizowano zajęcia plastyczne "Bajkowe kółeczka, czyli origami płaskie z koła", w ramach których dzieci mogły wykonać piękne prace plastyczne z zastosowaniem tej metody.

Od godziny 12:00 do 16:00 na miłośników gier planszowych czekały planszówkowe zasoby naszej Biblioteki, gdzie z pewnością każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Natomiast o 14:00 w Sali Audytoryjnej odbył się występ taneczny uczniów Szkoły Tańca Debiut pod nazwą "Kolorowo baletowo". Mali artyści zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności swoje umiejętności taneczne podczas tego niezwykłego show.

Dwukrotnie podczas trwania Nocy Bibliotek w Brzesku, o 13:00 i 17:00, z najmłodszymi uczestnikami tej imprezy spotykali się także ich bajkowi ulubieńcy - Misia Marysia I Franklin. Wesołe zabawy z żywymi maskotkami przyciągnęły wielu chętnych, którzy dali się następnie porwać do wspólnych harców, figli, śpiewania, śmiechu i dobrej zabawy.

O godzinie 14:00 w Czytelni Działu Dorosłych rozpoczęły się warsztaty artystyczne "Efekt kamienia", podczas których uczestnicy wykonywali efektownie wyglądające "kamienne serca" wykorzystując do tego specjalny preparat Powertex. O 17:00 w Dziale Multimedialnym odbyły się natomiast warsztaty fotograficzne "Noc w obiektywie", w czasie których grupa warsztatowa poznawała tajniki robienia dobrych zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych czy ujęć nocą, a także programy i techniki przydatne do ich obróbki.

Punktem kulminacyjnym wieczoru było spotkanie z gwiazdą polskiej estrady Haliną Kunicką. Artystka bawiła i wzruszała licznie zgromadzoną publiczność opowieściami o swojej karierze, twórczości, kolejach życia, zabawnych czy trudnych momentach. Wielbiciele jej talentu i osobowości scenicznej nie byli z pewnością zawiedzeni występem gwiazdy. Po spotkaniu widzowie mieli natomiast szansę na zdobycie autografu artystki lub zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia.

Na zakończenie wieczoru w Oddziale dla Dzieci odbyły się najpierw rodzinne rozgrywki "Bingo", gdzie każdy mógł spróbować swojego szczęścia i powalczyć o drobne nagrody, a po nich biblioteczne zabawy w stylu "escape room". W literackim pokoju zagadek uczestnicy gry mierzyli się z różnymi zadaniami wykorzystując swoją pomysłowość, intuicję i wiedzę.

W tegorocznej edycji Nocy Bibliotek w PiMBP w Brzesku udział wzięło blisko 1000 osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy oraz jej uczestnikom. Na kolejną Noc Bibliotek zapraszamy w przyszłym roku!

Relacja telewizji Tarnowska.tv