Spotkanie z Michałem Rusinkiem

Dodano: 9 października 2019

2 października w Brzesku i Porębie Spytkowskiej przedszkolaki i uczniowie z  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku mieli niepowtarzalną okazję spotkać się ze znanym pisarzem Michałem Rusinkiem.

Nasz gość to krakowianin, autor bajek, wierszy i limeryków. Jest również tłumaczem tekstów z języka angielskiego, ale przede wszystkim to literaturoznawca i doktor nauk humanistycznych. Przez wiele lat pracował z noblistką Wisławą Szymborską jako jej sekretarz.

Autor został z entuzjazmem przyjęty przez młodszych słuchaczy, m.in. dzięki zabawie w rymy. Następnie pobudzając wyobraźnię czytelników, pisarz zaprosił do wspólnej zabawy również słowem poprzez wspólne wymyślanie śmiesznych przymiotników. Dzieci chętnie się zabierały głos. Była to dla nich krótka lekcja języka polskiego w formie zabawy, w  efekcie której powstała śmieszna historia o Brzesku i naszej bibliotece. To nie było zwyczajne, spotkanie autorskie, a raczej nietypowa lekcja teorii literatury i gramatyki z wyjątkowym człowiekiem.

Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, z ogromną dawką humoru. Jego uczestnicy mieli możliwość zakupienia książek i mogli zdobyć pamiątkowy autograf naszego znakomitego gościa oraz wykonać wspólnie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi za niezwykłe spotkanie, a uczestnikom za przybycie i stworzenie fantastycznej atmosfery.

Spotkanie w Porębie Spytkowskiej dofinansowano ze środków Instytutu Książki w ramach projektu "DKK w Małopolsce w roku 2019".