Spotkanie z NAVALEM w brzeskiej Bibliotece

Dodano: 14 października 2019

W czwartek, 10 października w Sali Audytoryjnej RCKB w Brzesku licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w spotkaniu autorskim z byłym operatorem zespołu bojowego Jednostki Wojskowej GROM znanym jako NAVAL.

W rozmowie z moderatorem spotkania Krzysztofem Boguszem i Dyrektor PiMBP w Brzesku Kariną Legutek NAVAL przybliżył historię jednej z najbardziej prestiżowych jednostek specjalnych oraz opowiedział o własnych doświadczeniach i ścieżce kariery. Zgromadzeni w brzeskiej Bibliotece słuchacze mogli zatem usłyszeć, jakie są zadania GROMu, jak wygląda selekcja do tego rodzaju jednostki, czy też jakie panują tam relacje. Była to także okazja do dowiedzenia się czegoś więcej o misjach bojowych, w których NAVAL uczestniczył jako członek GROMu, trudnościach, z jakimi zmagają się żołnierze czy wyposażeniu operacyjnym jednostki. W dalszej części spotkania NAVAL odpowiedział także na liczne pytania publiczności. Dotyczyły one jego doświadczeń z czasów służby w GROMie, początków i przebiegu kariery, oceny różnorodnych zjawisk z dziedziny wojskowości, czy historii opisanych w jego książkach. Nasz gość zdradził też chociażby skąd wziął się jego pseudonim. Na zakończenie każdy z uczestników mógł poprosić NAVALA o autograf czy wspólne zdjęcie.

Wydarzenie zorganizowane przez Brzeskich Partyzantów oraz Fundację 5P przy udziale PiMBP w Brzesku spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności, zwłaszcza ludzi młodych. Przed spotkaniem była także możliwość zakupu książek NAVALA. Jest on autorem takich publikacji jak: "Przetrwać Belize", "Ostatnich gryzą psy. Jak zostałem szturmowcem GROM-u?", "Zatoka. GROM na wodach Zatoki Perskiej", "Camp Pozzi. GROM w Iraku" oraz "Ekstremalnie. Poradnik treningowy". Część z nich znajduje się także w zbiorach brzeskiej Biblioteki, gdzie zapraszamy do ich wypożyczania.