"Medycyna sądowa a historia" - spotkanie z dr. hab. Tomaszem Konopką

Dodano: 17 października 2019

We wtorkowy wieczór, 15 października br. w Sali wystawienniczo-odczytowej brzeskiej Biblioteki odbyło się spotkanie otwarte z dr. hab. Tomaszem Konopką, pochodzącym z Brzeska kierownikiem Zakładu Medycyny Sądowej UJ. Inicjatorem wydarzenia było Brzeskie Towarzystwo "GRYF".

Spotkanie i wystąpienie zaproszonego gościa nosiły tytuł "Medycyna sądowa a historia" i stanowiły okazję do przybliżenia zgromadzonej publiczności specyfiki medycyny sądowej i pracy laboratoriów kryminalnych. Prelegent, ekspert w omawianej dziedzinie, zajmujący się zawodowo właśnie przygotowywaniem tego rodzaju ekspertyz dla wymiaru sprawiedliwości, podzielił się ze słuchaczami ciekawymi opowieściami z własnej praktyki zawodowej i refleksjami na temat roli medycyny sądowej. Ten pasjonujący i tajemniczy temat z pewnością dostarczył brzeskiej publiczności wielu wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.