"Tyle nam po Nim zostało" - przedstawienie Koła Teatralnego Stonoga

Dodano: 17 października 2019

W ramach obchodów Miesiąca Papieskiego 16 października 2019 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbyły się dwa pokazy teatralne poświęcone Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II przygotowane przez Koło Teatralne Stonoga z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku pod kierunkiem Agaty Podłęckiej. Obie odsłony przedstawienia "Tyle nam po Nim zostało" zgromadziły pełną salę młodych widzów, którymi były dzieci z brzeskich przedszkoli.

Przygotowane przez młodzież przedstawienie stanowiło część cyklu wydarzeń odbywających się w październiku w brzeskiej Bibliotece w ramach Miesiąca Papieskiego. Data jego prezentacji nie była jednak przypadkowa, zrealizowano je bowiem w 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia Koło Teatralne Stonoga pod kierunkiem Agaty Podłęckiej w barwnym, radosnym i rozśpiewanym spektaklu przybliżyło zgromadzonym na sali najmłodszym mieszkańcom Brzeska osobę i przesłanie Jana Pawła II.

Wydarzenie wpisywało się w cykl spotkań Rekwizytem w wyobraźnię realizowanego w PiMBP w Brzesku w ramach projektu "Raz, dwa, trzy - czas książki i gry" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Relacja w Gościu Niedzielnym