O Janie Pawle II w brzeskiej Bibliotece

Dodano: 19 października 2019

W czwartek, 17 października w PiMBP w Brzesku odbyło się spotkanie z Joanną M. Jurkiewicz, autorką książki poświęconej Ojcu Świętem Janowi Pawłowi II. Było ono częścią obchodów Miesiąca Papieskiego, który tradycyjnie jest organizowany w brzeskiej Bibliotece w październiku, by upamiętnić Papieża Jana Pawła II, który jest patronem Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku, gdzie Biblioteka ma swoją siedzibę.

Punktem wyjścia do zorganizowanego spotkania była książka autorstwa zaproszonej prelegentki pt. "Zwiastunowi z Gór. I Oaza w Rzymie - moje wspomnienia" poświęcona wspomnieniom ze spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II w ramach I Oazy w Rzymie w sierpniu 1979 roku. W swojej książce oraz podczas dotyczących jej spotkań autorka dzieli się wspomnieniami z czasu spędzonego z Ojcem Świętym i innymi uczestnikami podczas tej niezwykłej, pierwszej Oazy zorganizowanej pod przewodnictwem samego Papieża w Rzymie w 1979 roku. Jak twierdził nasz gość niesamowity klimat tego spotkania młodych z różnych krajów z Ojcem Świętym stał się później inspiracją do zainicjowania przez Jana Pawła II Światowych Dni Młodzieży, które od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem młodych katolików z całego świata.

Zaproszona do Brzeska autorka - Joanna Jurkiewicz w swojej książce zawarła notatki i wspomnienia z uczestnictwa w tej jedynej w swoim rodzaju, pierwszej Oazie z Janem Pawłem II. Podczas kontynuowanych od sześciu lat spotkań autorskich dzieli się świadectwem czasu spędzonego z Papieżem i wspólnie z ich uczestnikami rozważa usłyszane wówczas słowa i przesłanie. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Benedyktynów Tyniec, a w rękach czytelników znajduje się obecnie ponad 17 tys. jej egzemplarzy. Wydarzenie zorganizowane w brzeskiej Bibliotece było 225 tego rodzaju spotkaniem autorki z czytelnikami poświęconym jej wspomnieniom i osobie św. Jana Pawła II. Oprócz opowieści samej autorki chętnie odpowiadała ona także na pytania publiczności i udzielała autografów. Podczas spotkania uczestnicy mieli także możliwość nabyć egzemplarz jej książki.