Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!

Dodano: 28 października 2019

23 października 2019 r. gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, Filii w Okocimiu oraz Biblioteki w Maszkienicach była znana pisarka dla dzieci (i nie tylko) Justyna Bednarek. Wydarzenia te były częścią tegorocznego cyklu spotkań autorskich realizowanych w ramach projektu: "Raz, dwa, trzy - czas książki i gry!".

Autorka zdobyła popularność dzięki książce "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", która otrzymała wiele ważnych nagród oraz nominacji (w tym Warszawską Nagrodę Literacką oraz nagrodę Przecinek i Kropka), a także znalazła się na liście lektur szkolnych. Popularne "skarpetki" mogą zdobyć jeszcze większy rozgłos dzięki planowanej realizacji serialu animowanego inspirowanego książką.

Podczas spotkań Justyna Bednarek opowiedziała uczestniczącym w nich dzieciom z PSP nr 3 w Brzesku, ZS-P W Dębnie, PSP w Okocimiu oraz PSP w Maszkienicach skąd czerpie pomysły i inspiracje do tworzenia swoich prac. Autorka prezentowała różne swoje dzieła, zachęcając jednocześnie do czytania książek. Dla lepszego odbioru i pobudzenia dziecięcej wyobraźni, czytanym fragmentom towarzyszyła obecność książkowych bohaterów, jak chociażby pięciu sprytnych kun - maskotek wykonanych na szydełku. Dzieci przed P. Justyną zabłysnęły natomiast ogromną znajomością treści "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek", co było miłym zaskoczeniem dla naszego Gościa. Oczywiście był również czas na zadawanie pytań, wspólne zdjęcia oraz autografy.

Spotkania, zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!Raz, dwa, trzy... czas książek Justyny Bednarek!