Koncert "W hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II"

Dodano: 28 października 2019

Koncert "W hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II", który odbył się 25 października zakończył obchody VIII Miesiąca Papieskiego organizowanego przez brzeską Bibliotekę, poświęconego św. Janowi Pawłowi II - patronowi Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego.

Podczas koncertu zorganizowanego wspólnie z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki "Silesia" w Katowicach wystąpili uczestnicy XXIX Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Muzycznych, którzy podczas dwutygodniowego maratonu koncertowego w piątkowy wieczór zaśpiewali w sali audytoryjnej RCKB.

Miłośnicy muzyki mieli okazję wysłuchać utworów Johanna Sebastiana Bacha, Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz arii i pieśni Stanisława Moniuszki m.in. znanej wszystkim "Prząśniczki" i "Jaskółeczki". Muzycznych emocji dostarczyli zebranej publiczności utalentowani artyści, śpiewacy, laureaci międzynarodowych konkursów wokalnych: Marta Gamrot-Wrzoł (sopran) oraz Patryk Wyborski (baryton). Artystom akompaniowała Katarzyna Rzeszutek. Koncert prowadziła Alicja Kotyl.

Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert