Sławomir Koper w PiMBP w Brzesku

Dodano: 12 listopada 2019

W czwartek, 7 listopada gościem brzeskiej Biblioteki był Sławomir Koper, popularny autor książek o tematyce historycznej. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach projektu "Raz, dwa, trzy - czas książki i gry" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Sławomir Koper jest pisarzem, publicystą i ekspertem historycznym. Ma na swoim koncie dziesiątki książek, w których opisuje historię poprzez mniej znane, zapomniane lub pomijane fakty. Chętnie sięga też do życia prywatnego ważnych postaci lub pewnych zbiorowości, by poprzez to ukazać mentalność i obyczajowość charakterystyczne dla danej epoki.

Uważany jest za jednego z najpopularniejszych pisarzy historycznych, a jego publikacje rozchodzą się w znacznych nakładach. Oprócz działalności pisarskiej zajmuje się także publicystyką historyczną, pisze m.in. do takich magazynów i portali jak: "Historia Do Rzeczy", "Mówią Wieki", "Życie na Gorąco ? Retro", wp.pl. Historia, superHISTORIA.pl.

Za swoją działalność w zakresie popularyzacji historii uhonorowany został Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Wśród jego najnowszych publikacji znajdują się m.in.: "Nobliści skandaliści", "Piekiełko nad Wisłą. Sceny z życia polskich elit pod okupacją", "Mity polskiego września 1939", "Tajemnice marszałka Śmigłego-Rydza. Bohater, tchórz czy zdrajca?", "Zbrodnie z namiętności", "Korepetycje z Niepodległości".

Podczas spotkania w brzeskiej Bibliotece Sławomir Koper dzielił się z publicznością pełnymi humoru opowieściami o swoich doświadczeniach pisarskich, sposobie pracy, źródłach inspiracji czy metodach zdobywania informacji. Jego wypowiedzi zawierały wiele zabawnych anegdot związanych ze zrealizowanymi przez niego spotkaniami autorskimi czy odbiorem jego często kontrowersyjnych publikacji przez różne grupy czytelników. Po spotkaniu był także czas na uzyskanie dedykacji i autografu od autora oraz zrobienie wspólnego zdjęcia.

Galeria zdjęć

Sławomir Koper w PiMBP w BrzeskuSławomir Koper w PiMBP w BrzeskuSławomir Koper w PiMBP w BrzeskuSławomir Koper w PiMBP w BrzeskuSławomir Koper w PiMBP w BrzeskuSławomir Koper w PiMBP w Brzesku

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe