Anna Gaudnik - "Z przymrużeniem oka"

Dodano: 16 listopada 2019

W ramach spotkań regionalnych w czwartek 14 listopada 2019 roku Biblioteka gościła znaną wszystkim brzeszczanom Annę Gaudnik.

Z zawodu i zamiłowania jest farmaceutką. W wolnych chwilach pisze wiersze, maluje, fotografuje, zajmuje się grafiką komputerową. Kocha przyrodę, która daje jej przekonanie o pięknie świata.

Anna Gaudnik podczas kolejnego już spotkania w brzeskiej Bibliotece zaprezentowała tym razem różnorodne, humorystyczne zdarzenia ze swojego życia i zatytułowała spotkanie Z życia wzięte czyli: Z przymrużeniem oka.

Podczas wieczoru usłyszeliśmy wierszem napisane historie pod tytułem: Pilotka, Nadziergałam wspomnień trochę, Podsłuchane w landarze, Trzeba żyć z grupą czyli przewodnik dzwoni do żony, Przepierka a także o służbie zdrowia i rozmowę z kucykiem Luckiem.

Zgromadzona licznie publiczność żywo reagowała na czytane wierszem barwne i humorystyczne historie pani Anny a spotkanie było pogodne, pełne śmiechu i pozytywnych emocji.

Poniżej fragment wiersza, który był mottem całego spotkania.
"Życie to kabaret, ktoś kiedyś powiedział
jeśli też tak myślisz dobrze, żebyś wiedział,
że to najwłaściwsze podejście do życia
bo zamiast goryczy - słodycz do wypicia...

bo jeśli potrafisz troski, smutki swoje
przełożyć na radość to już się nie boję,
że przeżyjesz życie bez słońca i nieba błękitu
i nigdy nie powiesz życie jest do kitu!"

Serdecznie dziękujemy poetce za wyjątkowo radosne spotkanie i czekamy na następne.

Anna Gaudnik - Anna Gaudnik - Anna Gaudnik - Anna Gaudnik - Anna Gaudnik - Anna Gaudnik - Anna Gaudnik - Anna Gaudnik - Anna Gaudnik - Anna Gaudnik -