Bibliotekarz Roku 2011 Województwa Małopolskiego

Dodano: 7 maja 2012

Mamy przyjemność poinformować, że Pani Maria Marek - Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku została wybrana Bibliotekarzem Roku 2011 Województwa Małopolskiego w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Wyboru dokonała Kapituła Medalu „Bibliotekarz Roku Województwa Małopolskiego” w składzie: Ewa Dobrzyńska-Lankosz, Wanda Dudek, Jadwiga Kosek, Lucyna Kumala, Agnieszka Miśkiewicz, Jerzy Woźniakiewicz. Do Konkursu na Bibliotekarza Roku 2011 Województwa Małopolskiego oprócz dyrektor Marii Marek zgłoszono następujące kandydatki/kandydatów:

• Łucja Bukowska – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna,
  • Elżbieta Knapik – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu,
  • Jadwiga Kusior – Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • Łukasz Mesek – Biblioteka Jagiellońska,
  • Leszek Jerzy Palus – Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego Galeria Książki w Oświęcimiu,
  • Dorota Rzepka – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni,
  • Teresa Stanisławczyk – Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 w Krakowie.

Wybór Bibliotekarza Roku Województwa Małopolskiego to pierwszy etap w ogólnopolskim konkursie na Bibliotekarza Roku, organizowanym przez SBP.

Bibliotekarz Roku 2011 Województwa Małopolskiego