Raz, dwa, trzy... czas książek Anny Czerwińskiej-Rydel!

Dodano: 29 listopada 2019

22 listopada 2019 r. gościem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku oraz Filii w Szczepanowie była znana pisarka dla dzieci i młodzieży Anna Czerwińska-Rydel.

W spotkaniach zorganizowanych w ramach projektu "Raz, dwa, trzy - czas książki i gry!" uczestniczyli w PIMBP uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Mokrzyskach oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzesku, natomiast w Szczepanowie dzieci z tamtejszej Szkoły Podstawowej. Pani Anna Czerwińska - Rydel jest muzykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w konkursach literackich m.in.: Książka Roku IBBY, Bologna Ragazzi Award, a niedawno dołączyła do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu. Autorka swoją popularność zawdzięcza serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach, której jest nie tylko twórczynią, ale również pomysłodawczynią.

Podczas spotkań Pani Anna opowiedziała o swoich książkach, dzieląc się z uczestnikami różnymi anegdotami, ciekawostkami i niezwykłymi historiami z dzieciństwa wielkich Polaków. Autorka przekonywała również młodych słuchaczy, że każdy może w przyszłości zostać wielką postacią, jeśli w swoim życiu będzie kierował się pasją i trwał przy niej nawet w chwilach trudu i zwątpienia. Pisarka swoimi opowieściami oczarowała słuchaczy, którzy nie czując skrępowania zadawali bardzo dużo ciekawych, zaskakujących, a czasami nawet niewygodnych i bardzo osobistych pytań, na które nasz gość z chęcią odpowiadał. Po spotkaniach można było zakupić książki i zdobyć pamiątkowy autograf pisarki. Z pewnością będzie to fantastyczna pamiątka.

Spotkania zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Raz, dwa, trzy... czas książek Anny Czerwińskiej-Rydel!Raz, dwa, trzy... czas książek Anny Czerwińskiej-Rydel!Raz, dwa, trzy... czas książek Anny Czerwińskiej-Rydel!Raz, dwa, trzy... czas książek Anny Czerwińskiej-Rydel!Raz, dwa, trzy... czas książek Anny Czerwińskiej-Rydel!Raz, dwa, trzy... czas książek Anny Czerwińskiej-Rydel!Raz, dwa, trzy... czas książek Anny Czerwińskiej-Rydel!Raz, dwa, trzy... czas książek Anny Czerwińskiej-Rydel!Raz, dwa, trzy... czas książek Anny Czerwińskiej-Rydel!