Noworoczna wizyta w szpitalu

Dodano: 1 lutego 2020

Wraz z Nowym Rokiem do szpitala w Brzesku ponownie trafiły ciekawe książki. W ramach cyklicznych spotkań bibliotecznych dnia 16.01.2020r. Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku Karina Legutek i pracownik biblioteki prowadzący zajęcia, przekazały pakiet książek z wydawnictwa : "Cała Polska czyta dzieciom", kolekcję 15-tnastu literackich pereł dla dzieci i młodzieży. A wśród nich między innymi: "Gorzka Czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach", ciekawa legenda o psiej wierności "Dżok", "O czym mruczą koty" czyli zabawne opowiadania. Znalazły się również pozycje obrazkowe dla najmłodszych "Pierwsza książka mojego dziecka", "Moje pierwsze abecadło". Dzieci otrzymały zakładki do książek, foldery, kalendarze. Przekazywanie prezentów książkowych dla małych brzeskich pacjentów to już pomału tradycja. Dzieci mogły same wybierać pozycje książkowe, które je zainteresują. Czas spędzony w szpitalu, może okazać się wtedy dobrą okazją do poznania świata literatury, który potrafi być bardzo wciągający i pokrzepiający.

W zawarciu współpracy z fundacją "ABC XXI wieku", która zasponsorowała prezenty książkowe, pomogła nam pani Katarzyna Ryrych, autorka książek dla dzieci i młodzieży, która była gościem naszej biblioteki w grudniu 2019 roku. Dziękujemy za współpracę i cieszymy się z jej owocnych efektów.

Noworoczna wizyta w szpitaluNoworoczna wizyta w szpitaluNoworoczna wizyta w szpitaluNoworoczna wizyta w szpitaluNoworoczna wizyta w szpitalu