Kurs komputerowy od podstaw w PiMBP dobiegł końca

Dodano: 2 marca 2020

Wraz z końcem lutego odbyły się ostatnie zajęcia Kursu komputerowego od podstaw zorganizowanego przez Dział Multimedialny brzeskiej Biblioteki z myślą o osobach, które nie nabyły dotąd umiejętności korzystania z komputera.

Spotkania odbywały się przez miesiąc, dwa razy w tygodniu w dwóch równoległych grupach, uczestniczyło w nich w sumie ponad 20 osób. Kurs obejmował 12 godzin zajęć praktycznych oraz dodatkowe spotkanie w ramach konsultacji, na zakończenie kursanci otrzymali także zaświadczenia potwierdzające jego realizację.

W takcie zajęć uczestnicy zdobywali najważniejsze kompetencje związane z korzystaniem z komputera i Internetu ? uruchamianiem i obsługą komputera, tworzeniem tekstów pisanych, przechowywaniem i przesyłaniem danych, wyszukiwaniem informacji w Internecie, poruszaniem się po stronach internetowych, obsługą poczty e-mail czy korzystaniem z rozrywki w Sieci.

Celem kursu było wprowadzenie uczestników do świata komputerów i Internetu oraz wyposażenie ich w najważniejsze umiejętności, by dzięki nim i otrzymanym materiałom pomocniczym mogli zacząć korzystać w codziennym życiu z tych osiągnięć techniki. Kursanci, bardzo pilnie i z zaangażowaniem uczestniczący w kursie podstawowym, wyrazili również chęć kontynuowania nauki i dalszego pogłębiania swojej wiedzy. W związku z dużym zainteresowaniem nauką obsługi komputera tego rodzaju kursy będą organizowane także w przyszłości.