Uczniowie ze szkoły w Gnojniku w krainie legend

Dodano: 16 kwietnia 2020

W czwartek, 5 marca brzeską bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 5 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku, aby wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez Dział Bibliograficzno-Informacyjny i odbyć niezapomnianą "Podróż do krainy legend". Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, czym są legendy i jak funkcjonują w kulturze. Mieli także okazję na nowo odkryć ciekawe miejsca w naszym regionie, przypomnieć sobie ich historię oraz poznać związane z nimi opowieści. Na "legendarnej mapie" znalazły się m.in. baszta w Czchowie, zamki w Melsztynie, Dębnie i Wytrzyszczce, Jadowniki, Poręba Spytkowska, Gnojnik czy ratusz miejski w Brzesku. Uczniowie uczestniczyli także w rozgrywkach bibliotecznej gry terenowej pt. "Podróż do krainy legend", która powstała w ramach projektu "Raz, dwa, trzy... czas książki i gry" realizowanego w 2019 r. dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.