XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Brzeskiej Bibliotece!

Dodano: 9 czerwca 2020

W dniach od 30 maja do 7 czerwca trwał XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji Oddział dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku zorganizował akcję głośnego czytania on-line. Zgodnie z tegorocznym hasłem: "Cała Polska Czyta Dzieciom o zwierzętach" codziennie o godzinie 17:00 prezentowaliśmy znane i lubiane bajki, bajeczki, baśnie właśnie o zwierzętach. Każdego dnia wybrany utwór literacki czytała inna nominowana do tego osoba. Akcję rozpoczęła Dyrektor PiMBP P. Karina Legutek, która przekazała przysłowiową "pałeczkę" Kierownik Oddziału dla Dzieci P. Bernadecie Klimek. W kolejnych dniach wyzwania przyjęły bibliotekarki: Karolina Smoleń-Możgin, Monika Przeklasa i Bożena Wach. Do udziału w akcji zaprosiliśmy również P. Joannę Duch-Tabiś, instruktorkę jazdy konnej, która niejednokrotnie odwiedzała naszą bibliotekę podczas zajęć w czasie ferii i wakacji. Swoją autorską, wciąż powstającą, książkę zaprezentowała w naszej akcji zaprzyjaźniona z naszą biblioteką P. Agata Podłęcka - poetka, nauczycielka, scenarzystka, animatorka wydarzeń kulturalnych. Do głośnego czytania on-line zaangażowaliśmy również Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku P. Beatę Kądziołkę. Całą akcję zakończył natomiast burmistrz Brzeska P. Tomasz Latocha.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy przyjęli nasze wyzwanie. Wszystkich, którym umknęła nasza akcja, informujemy, że odsłuchać wspaniałe interpretacje ulubionych baśni, bajek i bajeczek można na stronie internetowej www.bibliotekabrzesko.pl oraz na bibliotecznym profilu facebookowym. Zapraszamy!