Wystawa "Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa"

Dodano: 12 sierpnia 2020

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza do oglądania wystawy "Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa" prezentowanej w ramach przypadających w tym roku obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Ekspozycja dostępna będzie od 13 sierpnia do 30 września 2020 r. w holu na parterze RCKB w Brzesku.

Wystawa została przygotowana przez Biuro Programu "Niepodległa" we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego. Ekspozycja składa się z 20 plansz tematycznych i przypomina najistotniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami. Na wystawie pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum oraz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z 1920 roku. Bitwa Warszawska uznawana jest za jedną z najważniejszych bitew świata, szczególne znaczenie miała także dla losów odradzającej się wówczas po latach niewoli Polski.

Przygotowana przez Biuro Programu "Niepodległa" i Muzeum Wojska Polskiego wystawa jest jednym z szeregu odbywających się w całej Polsce wydarzeń nawiązujących do przypadającej 15 sierpnia rocznicy Cudu nad Wisłą.

Wystawa Wystawa Wystawa