Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

Dodano: 9 października 2020

Dnia 6 października odbyło się autorskie spotkanie z Zofią Stanecką, popularną autorką książek dla dzieci. Wydarzenie zorganizowane przez bibliotekę tym razem miało miejsce w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Brzesku.

Zofia Stanecka od lat tworzy książki dla dzieci. Najbardziej znane z nich to opowieści o Basi, dziewczynce z przedszkola i jej rodzinie. Krótkie historie wydane w kilkudziesięciu tomach, są szczególnie bliskie przedszkolakom, ponieważ opowiadają o problemach, z jakim zwykle spotykają się na co dzień. Równie popularne książki Staneckiej to „Świat według dziadka” oraz „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu”. Obydwie zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Dla kilkulatków pisarka stworzyła także trylogię fantasy „Gdy pada deszcz”, z bohaterką Gają oraz poradniki „Damą być” i „Rycerzem być”.

Podczas spotkania pani Zofia opowiadała, w jaki sposób powstają jej książki i skąd czerpie literackie pomysły. Czytała urywki wybranych utworów, w tym fragmenty „Basi”. Odpowiadała na liczne, czasami zaskakujące, pytania uczestników. Rozmawiała z dziećmi o ich marzeniach i planach na przyszłość. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, a na zakończenie każde chętne dziecko mogło otrzymać autograf od ulubionej pisarki.

Serdecznie dziękujemy Pani Zofii za niezwykłe spotkanie, a uczestnikom za stworzenie fantastycznej atmosfery.