Jest taka historia... - spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

Dodano: 23 maja 2012

22.05.2012 r. Bibliotekę odwiedziła Beata Ostrowicka – autorka wielu znanych i nagrodzonych książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka, a uczestnikami byli uczniowie PSP nr 2 i PSP nr 3.

W pierwszej części spotkania pisarka mówiła o sobie i bohaterach swoich niezwykłych książek, odpowiadała również na liczne pytania zadawane przez dzieci. Druga część poświęcona była utworowi Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku. Ta najnowsza książka Beaty Ostrowickiej to wzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i ich ukochanym opiekunie Januszu Korczaku – pedagogu, który poświęcił całe życie broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia. Po spotkaniu dzieci ustawiły się w długiej kolejce po autografy i dedykacje na zakupionych wcześniej książkach. Była również możliwość wspólnej fotografii.

Mamy nadzieję, że to niezwykle ciekawe spotkanie przyczyni się do jeszcze większej popularyzacji literatury wśród dzieci i młodzieży, którzy są przecież bardzo wdzięcznymi i częstymi użytkownikami naszej Biblioteki.

Jest taka historia... - spotkanie autorskie z Beatą OstrowickąJest taka historia... - spotkanie autorskie z Beatą OstrowickąJest taka historia... - spotkanie autorskie z Beatą OstrowickąJest taka historia... - spotkanie autorskie z Beatą OstrowickąJest taka historia... - spotkanie autorskie z Beatą OstrowickąJest taka historia... - spotkanie autorskie z Beatą OstrowickąJest taka historia... - spotkanie autorskie z Beatą OstrowickąJest taka historia... - spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką