"Książka w obiektywie" - konkurs rozstrzygnięty

Dodano: 21 października 2020

Do Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Książka w obiektywie” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Czchowie oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku, zgłoszono 39 fotografii. Prace konkursowe okazały się bardzo różnorodne, zarówno pod względem ujęcia tematu, stylu, jak i jakości wykonania. Uczestnicy zaskoczyli organizatorów pomysłowością, a czasem i poczuciem humoru. W kadrze znalazły się oczywiście książki, przedstawione jednak w ciekawych aranżacjach. Wiele ujęć zawierało pejzaże, nie zabrakło również portretów.

5 października 2020 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w składzie:

• Ewa Godlewska-Jeneralska – Przewodnicząca komisji (dziennikarka, redaktor naczelna „Czasu Czchowa”);
  • Karina Legutek – Członek (Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku);
  • Maciej Mazur – Członek (fotograf, Informator Brzeski).

Po zweryfikowaniu zgłoszonych prac pod względem formalnym na podstawie Regulaminu konkursowego, komisja poddała ocenie artystycznej i merytorycznej wszystkie fotografie. Wybór nie był łatwy. Spośród autorów nadesłanych zdjęć członkowie Komisji wyłonili zwycięzców i przyznali następujące nagrody:

I miejsce dla Magdaleny Kołodziej z gminy Czchów za pracę pt. „Mól książkowy”

II miejsce dla Krystyny Wojtusik z gminy Brzesko

II miejsce dla Kingi Kołodziej z gminy Czchów

III miejsce dla Mariusza Gałka z gminy Szczurowa

Jury wytypowało także zwycięzców z 6 gmin powiatu brzeskiego:

• z gminy Brzesko dla Amelii Gaudyn
  • z gminy Borzęcin dla Agnieszki Dudek
  • z gminy Czchów dla Emilii Nieć
  • z gminy Dębno dla Tomasza Florka
  • z gminy Gnojnik dla Renaty Witkowskiej
  • z gminy Iwkowa dla Marceliny Kurzydło

W okresie od 1 do 12 października 2020 r. wszystkie prace konkursowe zostały opublikowane na oficjalnym profilu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czchowie na Facebooku. Organizatorzy przyznali nagrodę specjalną Milenie Kozyrze z gminy Iwkowa, której praca uzyskała największą ilość polubień. Drugą nagrodę specjalną otrzymała Agata Jakubowska z gminy Brzesko za zdjęcie, które również cieszyło się wielką przychylnością internautów.

Fot. Milena Kozyra

Fot. Agata Jakubowska

Ze względu na sytuację związaną z pandemią rozdanie nagród odbyło się w kameralnym gronie. Osoby nagrodzone i wyróżnione przez jury odebrały nagrody w piątek, 16 października 2020 r. w siedzibach Organizatorów.

Szczególnym uznaniem cieszyły się zakładki do książek prezentujące zwycięskie fotografie. Dla czytelników są one dostępne w bibliotekach Organizatorów konkursu.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Dla tych, którzy w tym roku nie zdążyli wziąć udziału w naszej zabawie, mamy dobrą wiadomość. W przyszłym roku planujemy kolejną edycję konkursu!