Za zamkniętymi drzwiami - po raz 2!

Dodano: 26 listopada 2020

Ze względu na trwającą cały czas pandemię, od 7 listopada instytucje kultury zostały wyłączone z działań stacjonarnych i bezpośredniej obsługi użytkowników. Tym samy również PiMBP w Brzesku oraz jej filie w Jadownikach, Mokrzyskach, Okocimiu, Porębie Sypytkowskiej i Szczepanowie stanęły przed koniecznością zamknięcia swoich placówek i zmiany trybu funkcjonowania. Niezależnie od niesprzyjających okoliczności, podobnie jak to miało miejsce wiosną link, biblioteka działa na wielu różnych płaszczyznach, chociaż po raz kolejny odbywa się to za zamkniętymi drzwiami.

Nie możemy spotkać się z naszymi czytelnikami osobiście, staramy się jednak być z nimi w ciągłym kontakcie online na naszych profilach na Facebooku link i Instagramie link przygotowując ciekawe treści, udostępniając propozycje rozrywek kulturalnych w sieci i dzieląc się informacjami, jak wygląda nasza praca. Przenosząc biblioteczne działania kulturalne i edukacyjne do świata wirtualnego postawiliśmy na promocję czytelnictwa oraz kultury i historii regionu. Na stronie internetowej i w mediach społecznościowych biblioteki pojawiły się trzy nowe cykle tematyczne: „Regionalne wtorki”, w ramach których udostępniamy ciekawe materiały dotyczące regionu link, „Z bibliotecznego archiwum” pokazujące historię i sposób funkcjonowania biblioteki link oraz „Biblioteczne rekomendacje #pimbppoleca”, gdzie brzescy bibliotekarze recenzują i polecają wybrane przez siebie książki link. Dla najmłodszych użytkowników biblioteki Oddział dla Dzieci przygotowuje filmiki z instruktażami prac plastycznych, we współpracy ze szkołami prowadzone są także lekcje biblioteczne online dla pozostających w domach uczniów. Czas zamknięcia biblioteki wykorzystujemy także na prace nad przyszłorocznymi inicjatywami – piszemy wnioski i projekty, staramy się o dofinansowanie, opracowujemy materiały.

Intensywnie prowadzimy także tzw. prace wewnętrzne – opracowujemy nowości czytelnicze, by były gotowe do wypożyczenia po otwarciu, dokonujemy zakupów, uzupełniamy bazę bibliografii regionalnej, wprowadzamy opisy i zasoby w systemie elektronicznym przygotowując ostatnie filie do komputeryzacji, porządkujemy i selekcjonujemy księgozbioru, wykonujemy prace naprawcze i remontowe. Cały czas jesteśmy też do dyspozycji czytelników poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny, udostępniamy także dostęp do aplikacji Legimi oraz platformy Ibuk Libra, gdzie znaleźć można bogate zasoby e-publikacji, zarówno tych beletrystycznych, jak i popularnonaukowych czy naukowych.

Chociaż otwarcie biblioteki w pełnym zakresie funkcjonowania może nie nastąpić tak szybko, wierzymy, że gdy tak się stanie, spotkamy się ponownie w PiMBP w Brzesku. Czekając aż to nastąpi, działamy dla was online i to do sieci zapraszamy na spotkania z literaturą, kulturą, historią... i brzeską biblioteką!

Za zamkniętymi drzwiami - po raz 2!Za zamkniętymi drzwiami - po raz 2!Za zamkniętymi drzwiami - po raz 2!Za zamkniętymi drzwiami - po raz 2!Za zamkniętymi drzwiami - po raz 2!Za zamkniętymi drzwiami - po raz 2!Za zamkniętymi drzwiami - po raz 2!Za zamkniętymi drzwiami - po raz 2!Za zamkniętymi drzwiami - po raz 2!Za zamkniętymi drzwiami - po raz 2!Za zamkniętymi drzwiami - po raz 2!