Akcja Kinder "Podziel się książką" zakończona!

Dodano: 24 lutego 2021

W lutym nadszedł czas na podsumowanie akcji Kinder – Przerwa na wspólne czytanie, w tym roku odbywającej się pod hasłem „Podziel się książką”. Do zbiórki książek organizowanej przez Kinder i wydawnictwo Znak dołączyła również nasza biblioteka oraz jej filia w Mokrzyskach.

Ogólnopolska akcja Kinder pod hasłem „Podziel się książką” w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Przedsięwzięcie, pierwotnie zaplanowane tylko na miesiąc, zostało przedłużone w czasie ze względu na zamknięcie bibliotek spowodowane pandemią. Książki dla dzieci do biblioteki mógł przynieść każdy, kto tylko miał ochotę podzielić się nimi z innymi. Wśród ofiarowanych egzemplarzy znalazły się encyklopedie, bajki, powieści przygodowe, komiksy, wiersze i książki popularnonaukowe. Wspólnie z naszymi czytelnikami oraz czytelnikami z filii w Mokrzyskach zebraliśmy ponad 200 książek, które zostały przekazane za pośrednictwem organizatora i koordynatora kampanii – firmę Kinder do małych lokalnych bibliotek. W akcję zbierania książek szczególnie włączyli się uczniowie z Zespołu Szkół w Czchowie wraz z pedagogiem, panią Martą Sachą. Za udział w akcji biblioteka otrzymała pufy do czytelni dla dzieci, które w przyszłości umilą czytanie najmłodszym. Wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce książek, serdecznie dziękujemy!

Akcja Kinder Akcja Kinder Akcja Kinder