Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!

Dodano: 25 lutego 2021

Do wspólnego świętowania Dnia Kota w tym roku zaprosiły nas dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Brzesku. Kocie święto na świecie obchodzone jest od 20 lat, w Polsce od 2006 roku. Tym razem przypadało na 17 lutego i była to okazja, aby przyjrzeć się bliżej popularnym i lubianym przez wszystkich czworonogom.

Koty rasowe, domowe, pospolite dachowce są bohaterami książek zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W baśniach posiadają niezwykłe cechy, wyróżniają się inteligencją i sprytem. Podczas zajęć w przedszkolu czytaliśmy fragmenty utworów z kotem w roli głównej. Dzieci opowiadały o swoich ulubieńcach. Bez problemu poradziły sobie z kocimi zagadkami, równie chętnie włączyły się w zabawy muzyczno-ruchowe. Na zakończenie zajęć dzieci ozdobiły szablon kota sprawiając, że jego wizerunek stał się kolorowy i czarodziejski.

Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!Obchodziliśmy Światowy Dzień Kota!