"Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki..."

Dodano: 10 marca 2021

Na początku marca po raz kolejny odwiedziliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Brzesku. Tematem naszej lekcji bibliotecznej były zwierzęta i ich obecność w literaturze. Rozmawialiśmy o poważnych, popularnonaukowych książkach napisanych specjalnie dla dzieci, aby chwilę potem przenieść się w świat baśni i przypomnieć zwierzęcych bohaterów bajek, wierszy i opowiadań. Towarzyszyły nam „Tygryski” z wiersza Joanny Papuzińskiej, który otwiera zbiór „Pierwsze czytanki dla...”

Podczas spotkania zachęcaliśmy przedszkolaków, aby wspólnie z rodzicami odwiedzili bibliotekę, gdzie czekają na nich dwie książki w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”. „Pierwsze czytanki dla...” to wybór ciekawych tekstów dla dzieci. Z kolei „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” to publikacja, która powstała dla rodziców, aby przypomnieć im o korzyściach wynikających z czytania, o tym dlaczego warto chodzić z dzieckiem do biblioteki. Autorzy poradnika zwrócili również uwagę na zalety czytania międzypokoleniowego i terapeutyczną rolę literatury.

Więcej o trwającym od października projekcie „Mała książka – wielki człowiek”