Czy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs Recytatorski

Dodano: 8 czerwca 2012

5 czerwca 2012 r. o godz. 10:00 odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Marii Konopnickiej pod hasłem "Czy to bajka, czy nie bajka..." zorganizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku z okazji 170. rocznicy urodzin poetki i pisarki. W konkursie wzięły udział dzieci klas I - III ze szkół podstawowych powiatu brzeskiego.

Jury w składzie:

  • Maria Marek – dyrektor PiMBP w Brzesku
  • Agnieszka Ostapska – pracownik Działu Dorosłych PiMBP
  • Paulina Kukułka – kulturoznawca, pracownik PiMBP

wysłuchało recytacji 29 uczestników konkursu, którzy reprezentowali następujące gminy: Brzesko, Borzęcin, Czchów, Gnojnik, Iwkowa i Szczurowa. Komisja oceniała uczestników według następujących kryteriów: dobór, opanowanie i rozumienie tekstu, interpretacja, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wyłoniono następujących laureatów, którzy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy:

  • I miejsce ex aequo: Anna ZychNatalia Cygan
  • II miejsce ex aequo: Maria Mikołajek ,Kalina CzarneckaAlina Zając
  • III miejsce: Zofia Szuba

Wyróżnienia:
Aleksandra Kotra
Aleksandra Kukla
Weronika Sikora

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania i drobne nagrody książkowe. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez PiMBP w Brzesku. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie!!!

Galeria zdjęć

Czy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs RecytatorskiCzy to bajka, czy nie bajka... - Konkurs Recytatorski

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe