"Brzescy poeci Janowi Pawłowi II"

Dodano: 28 maja 2021

27 maja 2021 roku po długiej przerwie mieliśmy okazję wziąć udział w wieczorku poetyckim regionalnych autorów. Spotkanie pt. „Brzescy poeci Janowi Pawłowi II” zorganizowano w holu głównym Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, aby zaprezentować twórczość brzeskich poetów inspirowaną osobą Jana Pawła II.

„Spotkanie z poezją jest jak spotkanie z przyjacielem” powiedziała Karina Legutek rozpoczynając ten klimatyczny wieczór. I właśnie tak się czuliśmy, jak na spotkaniu z długo niewidzianymi przyjaciółmi. Spotkanie było pierwotnie zaplanowane na październik 2020 roku, niestety pandemia pokrzyżowała te plany i wieczorek mógł się odbyć dopiero w maju. Miesiąc ten okazał się nawet trafniejszy, nie tylko ze względu na przyrodę w pełnym rozkwicie, ale również rocznice wielu wydarzeń z życia Jana Pawła II.

Serdeczny i refleksyjny nastrój towarzyszył zebranym w Regionalnym Centrum oraz internautom oglądającym transmisję, którzy mieli okazję usłyszeć wiersze nieżyjącej już Haliny Biernatowej, a także Anny Gaudnik, Agaty Podłęckiej, Marty Grzyb, Dariusza Dzierwy i Tadeusza Puzi. Wierszom towarzyszyła kojąca muzyka przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury.

Spotkanie było też okazją do wspomnienia Haliny Biernat, której wiersze przeczytała Maria Dziwiszewska. Podzieliła się ona również swoimi wspomnieniami o poetce, jej wrażliwości, otwartości i serdeczności. Pomimo wspominania Nieobecnych wieczór napełnił nas pozytywną myślą i radością, bo chociaż przemijamy i odchodzimy słowa poetów będą towarzyszyć nowym pokoleniom.

Ciekawa relacja i fotografie z wydarzenia opublikował Gość Tarnowski: https://tarnow.gosc.pl/doc/6885877.Papiez-na-glosy-rozpisany