Aktualizacja zasad korzystania z kodów dostępu do aplikacji Legimi

Dodano: 30 czerwca 2021

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku w odpowiedzi na zainteresowanie czytelników korzystaniem z serwisów do czytania e-booków od lipca 2018 r. udostępnia swoim czytelnikom kody dostępu do aplikacji Legimi, jednej z wiodących baz e-booków i audiobooków w Polsce. W ramach bieżącej umowy z dostawcą w okresie od 1 lipca 2021 roku do 30 czerwca 2022 roku biblioteka dysponuje pulą 20 kodów miesięcznie. Kody zostały zakupione ze środków budżetowych biblioteki i są udostępniane czytelnikom bezpłatnie.

Czytelnik może otrzymać jeden kod w miesiącu, który będzie ważny przez 30 dni od aktywacji. Kod należy aktywować przed końcem miesiąca, w którym został pobrany, w przeciwnym razie straci ważność.

Możliwość otrzymania kodu mają wyłącznie czytelnicy posiadający ważną kartę biblioteczną oraz mający uregulowane należności wobec biblioteki. Kod dostępu może zostać wydany także po założeniu nowego konta bibliotecznego.

Kody będą udostępniane od pierwszego dnia roboczego w danym miesiącu (uwzględniając dni od poniedziałku do piątku) w godzinach pracy biblioteki do wyczerpania puli. Biblioteka nie prowadzi rezerwacji kodów, decyduje kolejność zgłoszeń.

W celu odbioru kodu dostępu do aplikacji Legimi należy zgłosić się do Działu Multimedialnego PiMBP w Brzesku i okazać kartę czytelnika, skontaktować się telefonicznie lub mailowo, pisząc na adres multimedialny@bibliotekabrzesko.pl, podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Obowiązuje zasada: jeden mail - jedno konto czytelnicze - jeden kod. Po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego pracownik biblioteki wyśle e-mail z kodem dostępu.

Nie będą brane pod uwagę maile:

• z błędnie podanymi danymi,
  • z prośbami o więcej niż jeden kod z jednej skrzynki mailowej,
  • wysłane przed rozpoczęciem wydawania kodów na dany miesiąc,
  • od osób mających nieuregulowane należności,
  • od osób mających nieaktywne konto biblioteczne.
Kontakt do Działu Multimedialnego: multimedialny@bibliotekabrzesko.pl, (14) 66-312-02 lub (14) 68-64-550, w. 16.

Jak korzystać z Legimi?

• Odbierz w bibliotece kod dostępu.
  • Załóż konto na stronie https://www.legimi.pl/rajska/ (wystarczy podać swój aktualny adres e-mail i ustawić hasło) i użyj unikalnego kodu dostępu.
  • Pobierz na smartfon, tablet, komputer lub czytnik bezpłatną aplikację Legimi w Google Play (Android) lub Apple Store (iOS), albo wejdź na stronę www.legimi.pl/pobierz-legimi przez przeglądarkę w komputerze i pobierz aplikację z witryny Microsoft.
  • Zaloguj się w aplikacji i dodaj wybrane książki na półkę, a następnie je pobierz (w przypadku korzystania z Legimi na komputerze konieczna jest synchronizacja aplikacji i konta po dodaniu nowej książki). Po pobraniu e-booki można czytać również offline.
Jeden kod uprawnia do korzystania z zasobu jednocześnie na dwóch urządzeniach: smartfon, tablet, komputer z systemem Windows 8 lub 10, czytnik e-book InkBook lub PocketBook. Czytnik Kindle nie jest obsługiwany. Nie ma możliwości posiadania jednego aktywnego konta na dwóch czytnikach e-booków.

Jeśli potrzebujesz pomocy technicznej zajrzyj na stronę https://support.legimi.com/hc/pl/.

UWAGA! Liczba kodów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.