Spotkania z Tytusem, Romkiem i A' Tomkiem

Dodano: 1 lipca 2021

Henryk Jerzy Chmielewski znany bardziej jako Papcio Chmiel - znakomity rysownik, publicysta, autor popularnych komiksów był tematem majowych spotkań bibliotecznych z dziećmi z PSP nr 1 i nr 3 w Brzesku oraz PSP w Jasieniu.

Chmielewski zasłynął jako twórca serii kultowych komiksów, których bohaterami są dwaj chłopcy: chudy Romek i nieco grubszy A' Tomek oraz doświadczalna małpka Tytus. Ich przygody znane są wszystkim miłośnikom komiksów bez względu na wiek. Warto dodać, że pisarz był niezwykle barwną postacią, miał ciekawe życie, które utrwalono w licznych anegdotach. W uznaniu twórczości, a także swojej całej działalności artysta został uhonorowany Orderem Uśmiechu oraz innymi prestiżowymi odznaczeniami (m.in. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, Nagroda ”Zasłużony dla Komiksu Polskiego„).

Podczas spotkań z bibliotekarzami uczniowie mieli możliwość zapoznania się z życiem i dorobkiem pisarza oraz z tajnikami tworzenia komisów.

Spotkania z Tytusem, Romkiem i A' TomkiemSpotkania z Tytusem, Romkiem i A' TomkiemSpotkania z Tytusem, Romkiem i A' TomkiemSpotkania z Tytusem, Romkiem i A' TomkiemSpotkania z Tytusem, Romkiem i A' TomkiemSpotkania z Tytusem, Romkiem i A' Tomkiem