Spotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem

Dodano: 1 października 2021

We wrześniu gościem PiMBP i jej filii był Wiesław Drabik – autor popularnych wśród dzieci wierszy i rymowanych bajek. W spotkaniach, których łącznie na terenie gminy Brzesko odbyło się sześć, wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i przedszkoli z Okocimia, Jadownik, Poręby Spytkowskiej, Szczepanowa, Mokrzysk i Publicznego Przedszkola nr 9 w Brzesku.

Wiesław Drabik znany jest ze świetnego kontaktu, jaki nawiązuje z czytelnikami podczas swoich spotkań. Tak samo było i tym razem. Autor czytał fragmenty swoich utworów, opowiadał dzieciom, w jaki sposób powstaje książka, jak się ją ilustruje, zadawał mnóstwo zagadek, za rozwiązanie których były nagrody. Do zabawy z tekstem literackim od początku włączył wszystkich uczestników. W dniu spotkania można było także nabyć książkę i uzyskać autograf pisarza.

Wiesław Drabik jest dobrze znany nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. W jego dorobku pisarskim jest ponad 200 utworów. Są to zabawne wierszyki, historyjki inspirowane popularnymi baśniami, adaptacje znanych legend. Do najbardziej znanych tekstów należą „ Bajka o smoku i Kraku, i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku, „Kocie łakocie”, „Łakomczucha”, „Mundial na pastwiskach”. Dużym wzięciem wśród czytelników cieszą się również serie wydawnicze pisarza, m.in. „Zostań mistrzem”, „Czytam z tatą”. Książki Wiesława Drabika od lat prezentowane są podczas targów literackich w całej Polsce, w 2003 roku były pokazywane również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii. Wiesław Drabik nie tylko pisze, ale z powodzeniem ilustruje swoje opowieści. Co ciekawe autor z wykształcenia jest chemikiem, absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Galeria zdjęć

Spotkania autorskie z Wiesławem DrabikiemSpotkania autorskie z Wiesławem DrabikiemSpotkania autorskie z Wiesławem DrabikiemSpotkania autorskie z Wiesławem DrabikiemSpotkania autorskie z Wiesławem DrabikiemSpotkania autorskie z Wiesławem DrabikiemSpotkania autorskie z Wiesławem DrabikiemSpotkania autorskie z Wiesławem DrabikiemSpotkania autorskie z Wiesławem Drabikiem

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe