Gościnne biblioteki

Dodano: 1 października 2021

Rozpoczęliśmy promowanie tomiku „Inna Anna” autorstwa Anny Gaudnik w powiecie brzeskim. 24 września odbyło się spotkanie w bibliotece publicznej w Bielczy, gdzie poetkę serdecznie przyjęli członkowie dyskusyjnego klubu czytelniczego. Uczestnicy spontanicznie dzielili się swoimi wrażeniami jakie wynieśli z czytania tomiku, a ich rozmowy z odczuć szybko przerodziły się w poszukiwanie odniesień do własnych życiowych doświadczeń. Był to miły wieczór, pełen ciepłych słów kierowanych do autorki.

Natomiast 30 września poetka została zaproszona przez biblioteki gminy Dębno na spotkanie do Porąbki Uszewskiej. Niegdyś pacjenci, którym doradzała w prowadzonej przez siebie aptece ; dzisiaj miłośnicy jej poezji – mieszkańcy Porąbki, Łoniowej, Łysej Góry, Dębna licznie zgromadzili się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej. Danuta Łazarz, która przez wiele lat kierowała tą biblioteką, często organizowała w jej murach spotkania z poetką. Na spotkaniu nie zabrakło również innych serdecznych osób, które inicjują spotkania z poezją Anny Gaudnik.

Na każdym spotkaniu uczestnicy otrzymali na własność tomik poezji z autografem poetki. Radosna atmosfera towarzysząca każdemu kolejnemu spotkaniu pozwala wciąż na nowo cieszyć się sukcesem jakim jest publikacja tomiku. Każde spotkanie w regionie przygotowane było ze starannością i dbałością o szczegóły, czego gratulujemy organizatorom. Jednocześnie dziękujemy uczestnikom za liczny i aktywny udział w spotkaniach. Zapraszamy na kolejne spotkania, które będą miały miejsce w Jadownikach, Okocimiu, Szczepanowie.

Gościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne biblioteki