Gościnne biblioteki

Dodano: 24 września 2021

Rozpoczęliśmy promowanie tomiku „Inna Anna” autorstwa Anny Gaudnik w powiecie brzeskim. 24 września odbyło się spotkanie w bibliotece publicznej w Bielczy, gdzie poetkę serdecznie przyjęli członkowie dyskusyjnego klubu czytelniczego. Uczestnicy spontanicznie dzielili się swoimi wrażeniami jakie wynieśli z czytania tomiku, a ich rozmowy z odczuć szybko przerodziły się w poszukiwanie odniesień do własnych życiowych doświadczeń. Był to miły wieczór, pełen ciepłych słów kierowanych do autorki.

Natomiast 30 września poetka została zaproszona przez biblioteki gminy Dębno na spotkanie do Porąbki Uszewskiej. Niegdyś pacjenci, którym doradzała w prowadzonej przez siebie aptece ; dzisiaj miłośnicy jej poezji – mieszkańcy Porąbki, Łoniowej, Łysej Góry, Dębna licznie zgromadzili się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Porąbce Uszewskiej. Danuta Łazarz, która przez wiele lat kierowała tą biblioteką, często organizowała w jej murach spotkania z poetką. Na spotkaniu nie zabrakło również innych serdecznych osób, które inicjują spotkania z poezją Anny Gaudnik.

13. października poetkę gościła biblioteka w Szczepanowie, a 8. listopada w Mokrzyskach. Oba spotkania zostały starannie przygotowane, a czytelnicy ciekawi poezji Anny Gaudnik zaszczycili autorkę i organizatorów licznym udziałem. Spotkanie w Mokrzyskach wyróżniło się licznym udziałem przedstawicieli organizacji działających na terenie wsi. Jest nam niezmiernie miło, że przedstawiciele lokalnego samorządu: sołtys wsi Szczepanów Anna Lubowiecka oraz sołtys wsi Mokrzyska Kamil Traba, również uczestniczyli w spotkaniu.

Wyjątkowy, pełen ciepłych, niezapomnianych wspomnień wieczór poetycki zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Okocimiu odbył 26 listopada. Poetka oczarowała licznie zgromadzoną publiczność wspomnieniami przywołanymi z własnego dzieciństwa, bowiem stamtąd pochodzi. Spotkanie odbyło się w budynku Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Okocimskiej. Za gościnność i udział w spotkaniu serdecznie dziękujemy Panu Franciszkowi Brzykowi. Dziękujemy także za udział paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, sołtys wsi Okocim Beacie Słupskiej i wszystkim przybyłym gościom.

2 grudnia o godz. 17:00 sala spotkań Domu Ludowego w Jadownikach wypełniła się znamienitymi gośćmi, wśród których byli m.in.: sołtys Jadownik Jarosław Sorys oraz radna Jadwiga Dadej, którzy przybyli na zorganizowane z inicjatywy biblioteki publicznej w Jadownikach spotkanie z Anną Gaudnik promujące tomik poezji „Inna Anna”. Ogromny wkład w serdeczną atmosferę wydarzenia włożyły członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Uczestnicy podkreślają radosny charakter spotkania, na co zapewne miały wpływ korzenie pani Anny – jej ojciec pochodził bowiem z Jadownik.

Finalnym miejscem spotkania promującego tomik „Inna Anna” była biblioteka publiczna w Porębie Spytkowskiej. 7 grudnia o godz. 18:00 czytelnicy biblioteki, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki świętującego jubileusz 10-lecia istnienia oraz sołtys wsi Adrian Zaleśny spotkali się z poetką. Wieczór poetycki wypełniony niezapomnianymi wrażeniami i pełną wzruszeń atmosferą na długo pozostanie w pamięci uczestników. Emocje udzieliły się również samej poetce, która nie kryła łez wzruszenia po ciepłych słowach, jakie usłyszała z ust klubowicza Andrzeja Króla, który podzielił się swoimi refleksjami na temat zawartych w tomiku wierszy.

Na każdym spotkaniu uczestnicy otrzymali na własność tomik poezji z autografem poetki. Radosna atmosfera towarzysząca każdemu kolejnemu spotkaniu pozwala wciąż na nowo cieszyć się sukcesem jakim jest publikacja tomiku. Każde spotkanie w regionie przygotowane było ze starannością i dbałością o szczegóły, czego gratulujemy organizatorom. Jednocześnie dziękujemy uczestnikom za liczny i aktywny udział w spotkaniach.

Gościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne biblioteki

Gościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne bibliotekiGościnne biblioteki