Wieczór z dokumentem

Dodano: 8 listopada 2021

5 listopada 2021 r. odbył się „Wieczór z dokumentem”, podczas którego mieliśmy przyjemność emitować filmy Marka Kołdrasa zrealizowane przez Studio.pl. Wśród licznie zgromadzonych gości nie zabrakło samorządowców, przedstawicieli mediów, działaczy kultury oraz miłośników twórczości lokalnego reżysera.

Widzowie mieli okazję zobaczyć trzy filmy:

„Brzeskie drogi do niepodległości” – materiał prezentujący wydarzenia z okresu I wojny światowej rozgrywające się na terenie powiatu brzeskiego oraz postać Adama Petersa- lekarza, którego poznajemy dzięki jego wojennej korespondencji z narzeczoną.

„Osobliwości Arcachu” – reportaż poświęcony przyrodzie, zabytkom, tradycji, kulturze i historii Górskiego Karabachu, regionu na obszarze Kaukazu Południowego.

„Przeciw wiatrakom” Ryszard Kołdras „Dziadek” – opowieść o górniku, animatorze kultury, autorze licznych prac plastycznych, który zginął w wypadku 25 lat temu.

Wydarzenie zorganizowaliśmy wspólnie ze Studio.pl. Promocję wydarzeniu zapewniły okoliczne media: Informator Brzeski, tarnowska.tv, STARnowa.TV, Bochnia Brzesko z bliska, MiastoiLudzie.pl, RDN Małopolska.

Wieczór z dokumentemWieczór z dokumentemWieczór z dokumentemWieczór z dokumentemWieczór z dokumentemWieczór z dokumentemWieczór z dokumentem