Bajkowy korowód

Dodano: 9 listopada 2021

Bajkowy korowód, który od lat należy do tradycji biblioteki, w tym roku odbył się 29 września. W przygotowanie korowodu włączyło się Publiczne Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzesku. Kolorowy pochód wyruszył spod Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, następnie zatrzymał się na krótko na Placu Kazimierza Wielkiego, dalej przeszedł ulicami miasta aż do brzeskiego magistratu, gdzie dzieci zostały przyjęte przez burmistrza Tomasza Latochę – najpierw w jego gabinecie, a potem w sali obrad urzędu. Ponieważ wydarzenie przypadło dokładnie w Dniu Głośnego Czytania, burmistrz odczytał dzieciom jeden z wierszy Janiny Porazińskiej „Z popielnika na Wojtusia”. Trasa korowodu zakończyła się pod przedszkolem „dziesiątką”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia baśniowego korowodu: Pani Dyrektor Bożenie Martynie i pracownikom przedszkola nr 10 za przygotowanie dzieci i uczestnictwo w korowodzie, rodzicom przedszkolaków za zorganizowanie pięknych bajkowych przebrań, pedagogowi Pani Marcie Sasze za zorganizowanie wolontariuszek, wspaniałym wolontariuszkom z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku za wcielenie się w bajkowe postacie i pomoc podczas przebiegu wydarzenia, Pani Grażynie Włudyce za wypożyczenie strojów maskotek, brzeskiej policji za zapewnienie nam bezpieczeństwa oraz firmie Market Budowlany „Śnieżka” za słodycze dla dzieci. Największe podziękowania należą się przede wszystkim samym maluchom, bez których ten korowód nigdy by się nie odbył. Dziękujemy!