Wystawa "Notes. No limit"

Dodano: 12 listopada 2021

Trzecia samodzielna wystawa Janusza Mytkowicza w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku została otwarta 10 listopada 2021 r. Ekspozycja obejmuje ponad 50 prac, którym nie sposób nadać sztywnych ram, gdyż są wśród nich abstrakcje, portrety, cytaty z mistrzów światowego malarstwa, święci na drewnie oraz nawiązania do wcześniejszych działań artysty.

Goście, którzy przybyli na wernisaż mieli okazję wysłuchać fragmentów notesu, jaki artysta prowadził w Rzymie i Toskanii w czasie swoich życiowych wędrówek. Po oficjalnym otwarciu zgromadzeni mogli wraz z twórcą ruszyć śladem jego inspiracji i usłyszeć w mini-wykładzie więcej o każdej z prezentowanych prac, historiach i miejscach z nimi związanych.

Z myślą o wszystkich tych, którzy nie mogli przybyć na wernisaż, a chętnie uczestniczą w tego rodzaju wydarzeniach oraz cenią sobie możliwość kontaktu z twórcami prezentowanych prac, otwarcie wystawy było transmitowane także online na profilu facebookowym biblioteki.

Wystawa będzie czynna do 3 stycznia 2022 r., zwiedzanie jest możliwe w godzinach pracy biblioteki. W najbliższych dniach zostanie przygotowane nagranie z komentarzem autora, które ułatwi odbiór prac. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia kolekcji.

Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa Wystawa