Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ?

Dodano: 23 listopada 2021

Jednym z ważniejszych listopadowych świąt jest Narodowe Święto Niepodległości. Corocznie z tej okazji Oddział dla Dzieci organizuje lekcje biblioteczne zatytułowane „Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ?”. W tegorocznych zajęciach wzięły udział przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1, nr 3, nr 4 oraz pierwszoklasiści z PSP nr 1. Uczestnicy poznali podstawowe informacje związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, następnie bezbłędnie określali symbole narodowe. Nie zabrakło wyklejania flagi serduszkami, symbolizującymi „to, co w Polsce lubię najbardziej” oraz wspólnego kolorowania postaci marszałka Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie zajęć dzieci obejrzały film, w którym ukochany koń Józefa Piłsudskiego – Kasztanka, opowiada o swoim właścicielu i najważniejszych historycznych wydarzeniach związanych z niepodległością.

Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ?Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ?Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ?Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ?Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ?