Uroczyste spotkanie promujące Akcję "Mała książka - wielki człowiek" w brzeskiej Bibliotece!

Dodano: 23 listopada 2021

Ruszyła kolejna edycja akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja jest skierowana do dzieci w wieku od trzech do sześciu lat, a jej celem jest zachęcenie do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

23 listopada w brzeskiej Bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie dla najmłodszych czytelników biorących udział w tej akcji. Na spotkanie przybyli czytelnicy, którzy otrzymali wyprawki czytelnicze i uczestniczą w akcji w ramach, której wypożyczają książki, zbierają naklejki i, w nagrodę, otrzymują dyplomy.

Podczas niecodziennego spotkania rodzice wraz z dziećmi opowiadali o tym, jak zaczęła się ich przygoda z biblioteką i czytaniem. Cieszymy się, że na spotkanie przyszli też nowi czytelnicy, którzy zapisali się do Biblioteki i odebrali wyprawki czytelnicze akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Dyrektor biblioteki Karina Legutek wygłosiła krótką prelekcję o wartościach czytania książek już od najmłodszych lat, dziękując przy okazji rodzicom za pracę włożoną w kształtowanie nawyku codziennego czytania i systematycznego odwiedzania naszej Biblioteki.

Na małych czytelników czekała także niespodzianka przygotowana przez pracowników Oddziału dla Dzieci. Był to mini teatrzyk z udziałem pacynek pt. „Mieszkamy w książce” autorstwa Mo Willemsa. Zabawni bohaterowie słoń i świnka ? najlepsi przyjaciele, rozbawili małych i dużych którzy, wcale nie chcieli się rozstać z Malinką i Leonem.

Na zakończenie spotkania, wspólnie bawiliśmy się przy piosence i teledysku, które są częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka ? wielki człowiek” skierowanej do dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli. Kampania realizowana jest przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi, dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Ze szczegółami akcji można zapoznać się w naszej bibliotece lub jej filiach. Zapraszamy!